Producent bram Rakstal

Specjalizujemy się w realizacjach bram przesuwnych i bram skrzydłowych. W naszym portfolio znajdują się bramy dla lotnisk, fabryk, stadionów i gospodarstw rolnych o świetle wjazdu przekraczającym 20 metrów. Dzięki posiadanemu doświadczeniu gwarantujemy, że znajdziemy  najlepsze rozwiązanie pod względem ekonomicznym i technicznym.

Pon-pt: 7:00 do 15:00; 32-015 Kłaj; Stanisławice 266; Polska +(48)12-284-01-05 +48-602-470-870 biuro@rakstal.pl
brama wjazdowa przesuwna

Bramy wjazdowe – bramy przesuwne

Brama wjazdowa jest wizytówką posesji i powinna być dopasowana do jej charakteru, dlatego o bramie wjazdowej warto pomyśleć już na etapie planowania wjazdu na posesję i zewnętrznego wykańczania budynku. Pozwoli nam to uniknąć niespodzianek i sprawi, że będziemy wiedzieć, czego dokładnie szukać.
Wybór, jak się często okazuje nie jest wcale prosty. Powinniśmy pamiętać o dwóch najważniejszych warunkach, jakie musi spełniać brama – ma być ona przede wszystkim bezpieczna w użytkowaniu i zapewniać komfortowy wjazd na posesję.

bramy wjazdowe przesuwne

Samonośne bramy przesuwne dzięki solidnej konstrukcji znakomicie nadają się do zamknięcia wjazdów na prywatne posesje, jak i do ogrodzeń obiektów przemysłowych, hal magazynowych, obiektów sportowych, terenów wojskowych, lotnisk czy wielostanowiskowych parkingów, gdzie priorytet stanowią niezawodność funkcjonowania i zabezpieczenie terenu. Wykonywane w wielu wzorach i kolorach znakomicie harmonizują z otoczeniem.

Dzięki solidnej, przemyślanej i przeliczonej konstrukcji można nimi zamykać przejazdy nawet do 12 metrów, a poprzez zastosowanie dwóch przeciwlegle zjeżdżających się bram można zamknąć wjazd o szerokości 24 metrów. Samonośna konstrukcja oznacza, że skrzydło bramy zawieszone jest wysięgnikowo nad wjazdem. Rozwiązanie to gwarantuje bezproblemową pracę bramy niezależnie od pory roku. Poruszające się skrzydło bramy około 8 cm nad nawierzchnią nie jest niczym blokowane, nawet wówczas, kiedy nawierzchnia pokryta jest śniegiem, lodem, czy piaskiem. Płynny ruch skrzydła zapewnia gładka powierzchnia wewnątrz szyny jezdnej oraz poruszające się w niej rolki wykonane z trwałego, niewymagającego konserwacji tworzywa poliamidowego. Zastosowanie rolki najazdowej zapewnia pewny i łagodny wjazd skrzydła bramy w chwytak.

W dużych bramach przemysłowych stosujemy element napinający, który umożliwia dodatkowe poziomowanie samej bramy podczas montażu, jak również na korygowanie jej położenia w trakcie użytkowania.

Dla podwyższenia standardu i wygody oraz jeśli działka zlokalizowana jest przy ruchliwej ulicy, bramę warto wyposażyć w napęd elektryczny sterowany pilotem. Sterując bramę z wyprzedzeniem unikniemy zatrzymania samochodu na drodze, co nie powoduje zagrożenia dla ruchu drogowego i pieszego.

Napęd elektryczny stanowi bezpieczne zamknięcie bramy dzięki zastosowaniu przekładni ślimakowej uniemożliwiającej przepchanie skrzydła bramy oraz zastosowaniu pilotów zdalnego sterowania z kodem dynamicznie zmiennym. Są to kody posiadające kilka bilionów kombinacji, co jest właściwie niepowtarzalne podczas użytkowania.