Producent bram Rakstal

Specjalizujemy się w realizacjach bram przesuwnych i bram skrzydłowych. W naszym portfolio znajdują się bramy dla lotnisk, fabryk, stadionów i gospodarstw rolnych o świetle wjazdu przekraczającym 20 metrów. Dzięki posiadanemu doświadczeniu gwarantujemy, że znajdziemy  najlepsze rozwiązanie pod względem ekonomicznym i technicznym.

Pon-pt: 7:00 do 15:00; 32-015 Kłaj; Stanisławice 266; Polska +(48)12-284-01-05 +48-602-470-870 biuro@rakstal.pl
brama i ogrodzenie panelowe

Ogrodzenie panelowe czy ogrodzenie z siatki?

Wybudowaliśmy dom – co dalej?

Budowa ogrodzenia wokół posesji wcześniej czy później pojawi się u każdego inwestora budującego swój wymarzony dom. Niektórzy zabezpieczają plac budowy już na początku budowy, często stawiając prowizoryczny płot, który po zakończeniu budowy jest rozbierany i zastępowany właściwym. A inni zostawiają (jeśli oczywiście jest taka możliwość) plac budowy niezabezpieczonym i decydują się na budowę ogrodzenia już po zakończeniu budowy domu. Tak, aby nie uszkodzić sobie ogrodzenia i nie narazić go na zabrudzenie.

Ogrodzenie panelowe czy ogrodzenie z siatki?

Wybór typu ogrodzenia nie jest łatwy, mnogość ofert oraz propozycji na rynku może przyprawić laika o zawrót głowy. Możemy wybrać ogrodzenie panelowe, ogrodzenie z siatki, ogrodzenie palisadowe… Mamy możliwość dowolnego wybierania materiałów i możemy mieć ogrodzenie wykonane czy to ze stali nierdzewnej czy też z aluminium, czy drewna.
brama i ogrodzenie panelowe

A do tego wszystkiego trzeba jeszcze zamontować bramę oraz furtkę. I tutaj również kolorowy zawrót głowy.
Mamy:

  • bramy przesuwne,
  • bramy wykonane z aluminium
  • bramy ze stali nierdzewnej,
  • bramy kute
  • bramy skrzydłowe.

Na dodatek jakby tego było mało, producenci bram i ogrodzeń dają możliwość wyboru dowolnego koloru bramy z palety RAL. Dla tych, którzy co nieco wiedzą o palecie RAL, nie trzeba mówić, że paleta ta ma tysiące kolorów. I co teraz zrobić? Przede wszystkim ocenić swój budżet oraz wielkość grodzonego terenu. Zrobić dobry kosztorys uwzględniając nie tylko sam materiał, ale również wszystkie narzędzia czy też wkręty, które będą nam potrzebne. Często zdarza się, że koszt np. wkrętów może nas niemiło zaskoczyć. Każdy dodatkowy, a nieplanowany wydatek może nas oddalić od zakończenia tej inwestycji. To podstawa do dalszych poszukiwań. Jeśli dysponujemy sporą kwotą na wykonanie ogrodzenia, możemy swobodnie szukać wśród ofert premium, czyli ogrodzeń i bram z aluminium, czy ze stali nierdzewnej, z pełną automatyką oraz projektem na zamówienie, wykonanym na życzenie klienta.
Niestety niektórzy muszą trzymać się wyznaczonego budżetu i nie mogą sobie pozwolić na szaleństwa. Należy jednak pamiętać, że ogrodzenie robimy na lata i często wybór najtańszej opcji nie jest najlepszym wyborem.
Jednym z tańszych i chyba najbardziej popularnym rozwiązaniem w Polsce jest ogrodzenie z siatki lub ogrodzenie panelowe.

Czym się różnią ogrodzenie panelowe i ogrodzenie z siatki?

ogrodzenie z siatki

Ogrodzenie z siatki jest na pewno najczęściej wybieranym typem ogrodzenia w Polsce. Najczęściej podawanym powodem zakupu siatki na ogrodzenie jest jej cena i właściwości, jakie posiada. Ogrodzenie z siatki można wykonać we własnym zakresie, co również podnosi atrakcyjność tego typu ogrodzenia. Siatka musi mieć dużą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz warunki atmosferyczne. Aby tak było, należy siatkę ocynkować lub pokryć tworzywem. Dla niektórych ogrodzenie z siatki nie wygląda nowocześnie i trudno się z tym nie zgodzić. Dla tych, którzy tak uważają, a nie dysponują dużymi kwotami na inne ogrodzenie, często lepszym wyborem jest ogrodzenie panelowe, które cechuje wysoka estetyka wykonania oraz duża wytrzymałość. Ogrodzenie panelowe może być ocynkowane ogniowo lub ocynkowane oraz pomalowane proszkowo na wybrany kolor z palety RAL. Daje to na pewno dużą przewagę ogrodzeniu panelowemu nad siatką. Istnieje możliwość spersonalizowania naszego ogrodzenia i dostosowania go do naszego otoczenia.
Jakie ogrodzenia można spotkać w otaczającej nas okolicy? To zależy oczywiście od tego, gdzie mieszkamy. Na wsi, w mieście czy na terenach podmiejskich. Ogrodzenie musi być dostosowane do otaczających nas ogrodzeń sąsiednich posesji, ale również i do naszego domu. Trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw podejmując decyzję co do ogrodzenia.
Decyzja o wyborze rodzaju ogrodzenia jest trudna, ale w skali budowy własnego domu chyba nie najtrudniejsza, z jaką przyjdzie nam się zmierzyć.