Producent bram Rakstal

Specjalizujemy się w realizacjach bram przesuwnych i bram skrzydłowych. W naszym portfolio znajdują się bramy dla lotnisk, fabryk, stadionów i gospodarstw rolnych o świetle wjazdu przekraczającym 20 metrów. Dzięki posiadanemu doświadczeniu gwarantujemy, że znajdziemy  najlepsze rozwiązanie pod względem ekonomicznym i technicznym.

Pon-pt: 7:00 do 15:00; 32-015 Kłaj; Stanisławice 266; Polska +(48)12-284-01-05 +48-602-470-870 biuro@rakstal.pl
Szlaban dla ZOO wraz ze słupkiem

Szlabany parkingowe jako alternatywa dla ogrodzenia

Szlabany parkingowe jako dobra i elegancka alternatywa do ogradzania osiedli mieszkalnych

Przechadzając się po nowo budowanych częściach większych miast można odnieść wrażenie, że w ostatnim czasie pokochaliśmy grodzenie terenów zielonych i daliśmy się porwać jakiejś modzie nie do końca wiadomo skąd zaczerpniętej. W naszej kulturze w przeciwieństwie do krajów na przykład anglosaskich tradycyjnie ogradzało się swój dom pozostawiając budynki wielorodzinne, czyli bloki nieogrodzone. Obecnie każde nowo powstałe osiedle musi być ogrodzone i oczywiście zamknięte bramą z napędem. Bo to przecież prestiż od razu wyższy i oczywiście bezpieczeństwo…

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na ogrodzenia i bramy, a w szczególności z ofertą na szlabany drogowe

Takie argumenty podają zwolennicy ogradzania i samych ogrodzeń. Czy takie podejście jest właściwe? Czy wszystkim podoba się to, że już nigdzie nie można przejść na skróty, tylko trzeba błądzić w tej plątaninie płotów? I jeszcze żeby te ogrodzenia były jakąś ozdobą dla samych budynków lub były bardziej symboliczne, czyli takie niewysokie, tylko po to, aby żaden obcy piesek nie mógł się załatwić bezkarnie na naszą trawkę. Niestety najczęściej jest to ogrodzenie panelowe lub typowe ogrodzenie z siatki, które nie ozdabia, a wręcz szpeci.

Co zrobić, aby z jednej strony spełnić oczekiwania współczesnego klienta i zapewnić mu bezpieczeństwo, a z drugiej strony sprawić, aby to nasze nieszczęsne ogrodzenie nie szpeciło? Może warto pomyśleć o alternatywie wobec ogrodzenia i zamontowaniu na przykład szlabanu parkingowego lub automatycznej blokady parkingowej wysuwanej spod ziemi? Obecnie wszystkie elementy automatyki parkingowej można kupić w różnych kolorach np. w kolorze szarym. W takim kolorze można znaleźć szlabany w firmach Beninca lub Came. Tak więc nie będzie problemu, aby sam szlaban i automatykę dostosować do otaczającego go budynku i całej architektury. Natomiast wokół budynku posadzić żywopłot, graba lub inną roślinę, która może imitować ogrodzenie lub całkowicie zrezygnować z ogradzania budynków. Uniemożliwiając poprzez montaż szlabanu wjazd osobom nieuprawnionym.
Jest wiele rozwiązań, które są pewnie dużo tańsze niż tradycyjne ogrodzenie, nawet wykonane z paneli (pamiętajmy o wielkości ogradzanego terenu). Trzeba tylko nie zamykać na nowe rozwiązania takie, jak szlabany parkingowe.