Producent bram Rakstal

Specjalizujemy się w realizacjach bram przesuwnych i bram skrzydłowych. W naszym portfolio znajdują się bramy dla lotnisk, fabryk, stadionów i gospodarstw rolnych o świetle wjazdu przekraczającym 20 metrów. Dzięki posiadanemu doświadczeniu gwarantujemy, że znajdziemy  najlepsze rozwiązanie pod względem ekonomicznym i technicznym.

Pon-pt: 7:00 do 15:00; 32-015 Kłaj; Stanisławice 266; Polska +(48)12-284-01-05 +48-602-470-870 biuro@rakstal.pl
brama przemysłowa przesuwna - niebieska

Bramy przemysłowe – jaki typ bramy wybrać?

Bramy przemysłowe to bramy, które mają za zadanie zabezpieczyć mienie firmy, stanowić barierę dla nieproszonych gości, ale często stają się również wizytówką firmy (są elementem, który pierwszy widzimy wchodząc, czy też wjeżdżając na teren firmy).

Brama dla przemysłu to skomplikowany produkt, którego na próżno szukać w popularnym markecie budowlanym. Bramy te powstają na specjalne zamówienia, pod konkretne wymiary, a zadania jakie przed nimi stoją są inne, od tych przed którymi stoją bramy dla klientów indywidualnych. Dlatego też zastosowane rozwiązania (np. automatyka) zastosowane w bramach dla przemysłu są i muszą być inne. Aby w wielkim skrócie wyjaśnić różnicę między tymi bramami, warto zastanowić się, ile razy w ciągu dnia otwieramy bramę w domu jednorodzinnym, a ile razy w ciągu jednego dnia otwierana jest brama w zakładzie produkcyjnym, czy też brama wjazdowa osiedla mieszkalnego.

->Nasza pełna oferta na bramy przemysłowe<-

Bramy przemysłowe – dostępne rozwiązania

W zależności od posiadanego miejsca wokół bramy, możemy zaproponować różne produkty. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest brama przesuwna, ale można również zamontować bramę skrzydłową, czy też tzw. system mieszany – bramę skrzydłowo-przesuwną.

Bramy przemysłowe przesuwne

Jak już pisaliśmy, jest to najczęściej, nie tylko przez klientów indywidualnych, wybierany typ bramy wjazdowej. Jej główną zaletą jest duże światło wjazdu przy jednoczesnej lekkości całej konstrukcji. Dzięki zastosowaniu dwóch skrzydeł bramy przesuwnej zamontowanych po przeciwległych stronach, uzyskujemy wjazd o wielkości nawet do kilkudziesięciu metrów. Rozwiązanie takie można spotkać na terenie lotnisk, czy też zakładów produkcyjnych, na których panuje duży ruch samochodów ciężarowych.
Oczywiście, aby usprawnić działanie takich bram zalecamy montaż automatyki – typ dostosowujemy do każdej bramy indywidualnie i jest on uzależnionych np. od jej ciężaru, czy też ilości cykli otwarcia i zamknięcia w ciągu dnia.
Kolejnym ważnym aspektem jest wypełnienie bramy. Rodzaj wypełnienia zależy głównie od funkcji, jaką ma spełniać brama. Jeśli jest ona bramą wjazdową na teren magazynu, hali produkcyjnej, fabryki to z pewnością wystarczy wypełnienie z siatki lub też paneli ogrodzeniowych. Jeśli jednak brama ma mieć charakter reprezentacyjny warto rozważyć zastosowanie innego wypełnienia – tutaj polecamy wypełnienie palisadowe, z aluminium lub też ze stali nierdzewnej. Proponowane rozwiązania są droższe, ale cechuje je większa żywotność zastosowanych materiałów.

Bramy przemysłowe skrzydłowe

Zastosowanie bramy skrzydłowej nie pozwoli uzyskać tak dużego światła wjazdu, jak w przypadku bramy przesuwnej, ale jeśli tylko przestrzeń przed bramą pozwala, nie ma żadnych przeciwwskazań, aby takie rozwiązanie zastosować również na terenach przemysłowych.
Wypełnienie takiej bramy skrzydłowej niczym nie różni się od bramy przesuwnej i proponujemy:

  • wypełnienie z siatki
  • wypełnienie z paneli ogrodzeniowych
  • wypełnienie panelowe
  • wypełnienie z aluminium
  • wypełnienie ze stali nierdzewnej

oraz każde inne proponowane przez klienta np. drewniane.
Do bram przemysłowych skrzydłowych polecamy automatykę ułatwiającą sterowanie. My ze swojej strony proponujemy automatykę firmy Beninca lub też niemieckiej firmy Elka.

Bramy przemysłowe przesuwne oraz skrzydłowe to dwa najpopularniejsze rozwiązania wybierane przez naszych klientów. Aby zachęcić Państwa do skorzystania z naszej oferty dodamy tylko, iż korzystamy z najlepszych materiałów, a jakość naszych bram jest dla nas najważniejsza. Stosowane materiały posiadają atesty oraz certyfikaty, a każdą z bram przed montażem, lub też wysyłką testujemy w naszym zakładzie.

Poniżej zamieszczamy małą galerię bram przemysłowych wykonanych w firmie Rakstal.
Zapraszamy do oglądania i do kontaktu z naszym działem handlowym. Z przyjemnością porozmawiamy o dostępnych rozwiązaniach.