Producent bram Rakstal

Specjalizujemy się w realizacjach bram przesuwnych i bram skrzydłowych. W naszym portfolio znajdują się bramy dla lotnisk, fabryk, stadionów i gospodarstw rolnych o świetle wjazdu przekraczającym 20 metrów. Dzięki posiadanemu doświadczeniu gwarantujemy, że znajdziemy  najlepsze rozwiązanie pod względem ekonomicznym i technicznym.

Pon-pt: 7:00 do 15:00; 32-015 Kłaj; Stanisławice 266; Polska +(48)12-284-01-05 +48-602-470-870 biuro@rakstal.pl
Brama harmonijkowa podwójna

Nietypowe bramy wjazdowe

Dostępność bram oraz mnogość wzorów w każdym przedziale cenowym jest ogromna. Bramy wjazdowe można kupić w popularnych marketach budowlanych, a także zamówić u producentów bram takich jak my. W obu przypadkach dostaniemy produkt, który łatwo i bez większych problemów możemy zamontować w większości typowych ogrodzeń. Dodatkowo możemy wybrać interesujący nas kolor oraz rodzaj wypełnienia, co sprawi, że bramę z łatwością dopasujemy do charakteru domu i okolicznych zabudowań.

Nietypowe sytuacje wokół domu a brama

Problem pojawia się, w sytuacji jeśli nasza linia ogrodzenia jest niewielka, nie mamy miejsca wzdłuż niego na skrzydło bramy przesuwnej, a także odpowiedniej odległości od budynku do ogrodzenia, aby móc zamontować bramę skrzydłową. Przed jeszcze większym problemem staniemy, jeśli nasz podjazd jest pochyły, i spadek jest zrobiony od domu w kierunku ogrodzenia. Zgodnie z prawem budowlanym, ogrodzenie nie może otwierać się na zewnątrz, czyli w kierunku drogi, a do wewnątrz posesji.
Takich sytuacji, w których musimy szukać niestandardowych rozwiązań jest całkiem sporo i bardzo często dostajemy zapytania o wykonanie takich bram.

Nietypowe bramy wjazdowe

Jeśli nasza działka jest za mała i nie ma na niej miejsca na skrzydło bramy, czy to przesuwnej (czyli wzdłuż ogrodzenia), a nawet skrzydłowej (czyli mamy za mały dystans pomiędzy domem a ogrodzeniem) istnieje ciekawe rozwiązanie, które prezentujemy na filmie oraz na zdjęciach.

Brama harmonijkowa na mały podjazd

Brama harmonijkowa, inaczej nazywana łamaną, bo o niej mówimy, to brama, której panele składają się na bok. Istnieje kilka opcji – brama może składać się na dwie strony, przez co jesteśmy w stanie uzyskać całkiem spore światło wjazdu – do 5mb lub też w przypadku mniejszych posesji – na jedną stronę.


Brama przesuwno-skrzydłowa

Inną niespotykaną na co dzień opcją jest połączenie dwóch bram – skrzydłowej oraz przemysłowej, które schodzą się do jednego słupka. Rozwiązanie, które najczęściej spotykamy w przypadku wjazdu na teren firmy, składu, magazynu, ale dobrze wiedzieć, że taka opcja również istnieje. Część ze skrzydłem rozwiernym możemy stosować jako furtkę.


Brama wznosząca się ponad pochyły podjazd

Jeśli nasz podjazd jest pochyły i standardowa brama zahaczałaby o niego w trakcie otwierania, to również mamy na tę sytuację rozwiązanie. W tym przypadku zastosowaliśmy dodatkowy element, aby brama w trakcie otwierania przez automat unosiła się lekko ponad powierzchnię podjazdu – szczegóły tutaj ->Brama na pochyły podjazd<-. Trzeba pamiętać jeszcze o zostawieniu kilku centymetrów luzu na drobne zanieczyszczenia, śnieg, liście itp.

Masz nietypową sytuację na swojej posesji? Skontaktuj się z nami, a my postaramy się Ci pomóc!
👇👇👇👇👇👇👇👇👇
☎️ 600-924-617
📧 biuro@rakstal.pl