Producent bram Rakstal

Specjalizujemy się w realizacjach bram przesuwnych i bram skrzydłowych. W naszym portfolio znajdują się bramy dla lotnisk, fabryk, stadionów i gospodarstw rolnych o świetle wjazdu przekraczającym 20 metrów. Dzięki posiadanemu doświadczeniu gwarantujemy, że znajdziemy  najlepsze rozwiązanie pod względem ekonomicznym i technicznym.

Pon-pt: 7:00 do 15:00; 32-015 Kłaj; Stanisławice 266; Polska +(48)12-284-01-05 +48-602-470-870 biuro@rakstal.pl
Czy spójność wyglądu bramy wjazdowej, drzwi wejściowych oraz ogrodzenia jest ważna?

Czy spójność wyglądu bramy wjazdowej, drzwi wejściowych oraz ogrodzenia jest ważna?

Jeśli jako inwestorzy dotarliście do tego etapu budowy i zastanawiacie się nad wyborem drzwi wejściowych do domu oraz bramy garażowej, to gratuluję i życzę dalszych sukcesów budowlanych. Wiele osób załamuje ręce patrząc na ofertę drzwi i bram garażowych dostępną na rynku. Faktycznie, obecnie mamy bardzo bogatą ofertę na rynku. Dysponując jeszcze większą kwotą, można mieć problemy z podjęciem decyzji. Co wybrać?

Brama garażowa a drzwi wejściowe

Jeśli w naszym projekcie drzwi wejściowe są w jednej linii na ścianie z drzwiami garażowymi, to proponuję szukać kompleksowo, czyli firmy, która dostarczy nam i drzwi i bramę. Bardzo trudno będzie zgrać kolor tych dwóch rzeczy od dwóch różnych producentów. Biały do białego niepodobny itd. Tylko na pierwszy rzut oka mogą pasować do siebie, ale po zamontowaniu może czekać nas niemiła niespodzianka. Tym bardziej patrząc na drzwi i bramę z pewnej odległości różnica może być jeszcze bardziej widoczna niż z bliska. Poza względami kolorystycznymi dobrze, aby brama i drzwi wejściowe były z tej samej linii, ponieważ będą miały powtarzające się elementy wykończeniowe i będą ze sobą współgrały. Co zrobić, jeśli nie ma możliwości zakupienia bramy wjazdowej i drzwi wejściowych u jednego producenta? Wtedy należy bezwzględnie żądać od producenta towaru, który kupujemy jako pierwszy (przeważnie będzie to brama garażowa), aby dał nam próbkę koloru tak, aby wybierając kolor np. drzwi można było się oprzeć nie tylko na swojej pamięci, ale również na próbce.

Jeśli nasze drzwi i brama garażowa nie znajdują się obok siebie lub nawet są na innych ścianach, to możemy pozwolić sobie na pewną dowolność w zakupie, ale nadal radziłbym trzymać się ten samej gamy kolorystycznej i zachować podobny styl. Tak, aby nie oszpecić naszego nowo wybudowanego budynku.

Brama garażowa, drzwi a brama wjazdowa

Spoglądając na domy mieszkalne w Polsce można odnieść wrażenie, że nie dla wszystkich wygląd i spójność w wyglądzie domu oraz ogrodzenia jest ważna. Jest to bardzo duży błąd, bo nie ma niczego bardziej przyjemnego niż zachwyt w oczach obcych ludzi mijających nasz dom. A nie osiągniemy tego, nawet jeśli nasz piękny i zbudowany z najlepszych materiałów dom będzie otaczał płot z zardzewiałej siatki. Innymi słowy, zardzewiała siatka zepsuje cały efekt i nic na to nie poradzimy. Biorąc to pod uwagę warto już na etapie projektowania domu zastanowić się nad ogrodzeniem, jego wyglądem, wysokością, materiałem z jakiego będzie zrobione. Jeśli już podjęliśmy decyzję, co do ogrodzenia, to należy się zastanowić nad idealną bramą wjazdową, która będzie pasowała nie tylko do ogrodzenia, ale jednocześnie do naszego domu. Obecnie możemy kupić bramę pomalowaną na dowolny, wymarzony przez nas kolor. W ofercie producentów bram i ogrodzeń znajdziemy np. bramy aluminiowe lub ze stali nierdzewnej (alternatywa dla bram z drewna), pomalowane na dowolny kolor z palety RAL. Więc jeśli marzymy o bramie w kolorze wina, nasze marzenie jest w zasięgu ręki. Bramy aluminiowe czy ze stali nierdzewnej, jak również ogrodzenia z tych materiałów będą miały dłuższą żywotność niż te drewniane. Wyglądem będą pasować do każdej zabudowy np. nowoczesnej, modernistycznej.

Minusem nowoczesnych materiałów jest na pewno cena. Na etapie planowania budowy, należy się porządnie nad tym zastanowić. Tak, aby nasze marzenia odnośnie spójnego wyglądu domu i ogrodzenia mogły się spełnić.