Producent bram Rakstal

Specjalizujemy się w realizacjach bram przesuwnych i bram skrzydłowych. W naszym portfolio znajdują się bramy dla lotnisk, fabryk, stadionów i gospodarstw rolnych o świetle wjazdu przekraczającym 20 metrów. Dzięki posiadanemu doświadczeniu gwarantujemy, że znajdziemy  najlepsze rozwiązanie pod względem ekonomicznym i technicznym.

Pon-pt: 7:00 do 15:00; 32-015 Kłaj; Stanisławice 266; Polska +(48)12-284-01-05 +48-602-470-870 biuro@rakstal.pl
bramy przemysłowe

Nietypowe bramy dla przemysłu

Dzisiejszy wpis jest kontynuacją do naszego wcześniejszego wpisu o bramach dla przemysłu i ich rodzajach, jakie posiadamy w ofercie. Temat ten jest tak szeroki, że trudno było wszystko opisać w jednym wpisie zachowując jednocześnie sensowne rozmiary artykułu. Dlatego też zdecydowaliśmy, że w pierwszym wpisie zajmiemy się typowymi i najczęściej wybieranymi bramami przemysłowymi, czyli bramą przesuwną oraz skrzydłową, a w kolejnym pokażemy nietypowe bramy dla przemysłu, które proponujemy klientom, którzy potrzebują niestandardowych rozwiązań.

System mieszany, czyli brama przemysłowa przesuwno-skrzydłowa

Na przestrzeni wielu lat działalności naszej firmy, spotkaliśmy się z trudnymi zleceniami, dla których powstały nasze nietypowe i nowatorskie rozwiązania. Jednym z problemów naszych klientów jest dostępność miejsca, czy to przed bramą (jeśli chcemy zastosować bramę skrzydłową), czy też obok bramy (jeśli w grę wchodzi brama przesuwna). Oczywiście można powiedzieć,że jeśli nie mamy miejsca przed bramą, to najlepiej zakupić bramę przesuwną i na odwrót, ale co zrobić, kiedy po dwóch stronach bramy mamy dwie różne sytuacje? Wtedy z pomocą przychodzi rozwiązanie, które nazywamy systemem mieszanym. W takich sytuacjach montujemy obie bramy naraz i jako jedno skrzydło mamy skrzydło bramy przesuwnej, a jako drugie – skrzydłowej. Takie rozwiązanie montujemy również u tych klientów, którzy tylko sporadycznie potrzebują dużego światła wjazdu, a na co dzień wystarczająca jest standardowa szerokość bramy.
system mieszany - brama skrzydłowo-przesuwna

Bramy harmonijkowe – łamane

Główne miejsca zastosowania tych bram to lotniska, hale koncertowe, obiekty sportowe czy też dworce kolejowe. Ich głównym zadaniem jest kontrola przepływu ludzi i odgradzanie. Tym rodzajem bramy mogą być również zainteresowani klienci indywidualni, u których bramy skrzydłowe lub przesuwne nie mogą zostać zamontowane ze względu na zbyt małą i wąską działkę. Możliwości konfiguracji, rodzajów wypełnienia, kolorów jest taka sama jak w przypadku każdej bramy produkowanej w naszym zakładzie.

Szlabany drogowe

Ostatnim rozwiązaniem, o którym chcieliśmy dzisiaj napisać są szlabany drogowe. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że nie są to typowe bramy, ale szlabany stanowią alternatywę dla bram. Mają zastosowanie w fabrykach, halach produkcyjnych, na parkingach oraz w wielu innych miejscach. Często stosowanym rozwiązaniem jest szlaban oraz brama przesuwna, która broni dostępu na teren zakładu, ale w ciągu dnia używa się szlabanu jako blokady dostępu. Dlaczego? Szlaban działa szybciej niż brama, która z powodu wagi przesuwna się wolniej wydłużając tym samym proces wjazdu na teren firmy. Oczywiście szlabany wyposażamy w automatykę, która usprawnia użytkowanie.
Szlabany drogowe

Nietypowe sytuacje i ograniczenia, które spotykamy w terenie mogą sprawić, iż odkładamy decyzję o zakupie bramy na przyszłość. Tym wpisem pragniemy Państwa przekonać, że na każdy problem znajdziemy wspólnie rozwiązanie, a zamontowana brama przemysłowa będzie sprawnie działała dla Państwa przez wiele lat.