Producent bram Rakstal

Specjalizujemy się w realizacjach bram przesuwnych i bram skrzydłowych. W naszym portfolio znajdują się bramy dla lotnisk, fabryk, stadionów i gospodarstw rolnych o świetle wjazdu przekraczającym 20 metrów. Dzięki posiadanemu doświadczeniu gwarantujemy, że znajdziemy  najlepsze rozwiązanie pod względem ekonomicznym i technicznym.

Pon-pt: 7:00 do 15:00; 32-015 Kłaj; Stanisławice 266; Polska +(48)12-284-01-05 +48-602-470-870 biuro@rakstal.pl

Nowoczesne budownictwo a ogrodzenie i brama

Coraz większa ilość inwestorów decyduje się na budowę domu w stylu nowoczesnym, modernistycznym. Do łask wracają proste formy, klasyczne kształty, stonowane kolory, biel, szary oraz czarny. Do lamusa odchodzą kolumienki a’la staropolski dworek, pomarańczowe elewacje oraz ogrodzenie z klinkieru. A co z ogrodzeniem? Czy nowoczesne budownictwo + nowoczesne ogrodzenie?

Nowoczesne budownictwo vs. nowoczesne ogrodzenie

Niestety budowa takiego domu niejednokrotnie wiąże się z większym wydatkiem niż budowa tradycyjnego, dlatego też jeszcze pewnie długo domy w stylu nowoczesnym nie będą przeważały w naszym krajobrazie. Pozostaje mieć nadzieję, że to się zmieni wraz z bogaceniem się społeczeństwa. Jeśli jednak jesteśmy szczęśliwcami, których stać na taką budowę i nie musimy notować każdego z naszych budowlanych wydatków to w którymś momencie naszej przygody z budową domu staniemy przed podjęciem decyzji o budowie ogrodzenia. A co najważniejsze staniemy przed decyzją, co do wyglądu naszego ogrodzenia oraz samej bramy wjazdowej wraz z bramkami. Obecnie ogrodzenie poza samą swoją pierwotną funkcją, czyli ogradzaniem ma również za zadanie ozdabiać dom oraz otaczający go teren. Decyzja jest trudna, bo na rynku jest mnóstwo pięknych rozwiązań, dostępnych dla takiego szczęśliwca jak my, ale co wybrać, aby dopełniło wygląd naszego domu, a nie oszpeciło go?

nowoczesne budownictwo i brama wjazdowa

Jednym z lepszych rozwiązań jest na pewno udanie się do architekta, który zajmował się projektowaniem naszego domu i zamówienie u niego projektu ogrodzenia (jeśli jeszcze tego nie zrobił), które będzie pasowało oraz podkreślało walory naszego budynku lub maskowało pewne jego niedociągnięcia. Profesjonalista zaprojektuje nam ogrodzenie oraz samą bramę, które będzie spójne z projektem naszego domu. Często dla samego inwestora jest to trudne do zrobienia.

Rozwiązaniami, które dominują we współczesnej architekturze nowoczesnej to przede wszystkim beton oraz szkło, ewentualnie stal nierdzewna czy też aluminium. Beton jako materiał na ogrodzenie oraz szkło/stal nierdzewna/aluminium jako materiały, które dopełniają nowoczesne ogrodzenie, czyli występują jako przęsła czy też wypełnienia otworów w samym ogrodzeniu oraz oczywiście jako materiały, z których zrobiona jest brama wjazdowa.

Co do samej bramy, to dobrym wyjściem jest znalezienie profesjonalnej firmy, która jest w stanie zaprojektować nam naszą unikalną w swym wyglądzie bramę i oczywiście wyprodukować ją.

Na koniec pozostanie nam zadbać o piękne oznaczenie naszego domu, ewentualnie podświetlenie pewnych elementów samego ogrodzenia i efekt murowany. Ogrodzenie stanie się ozdobą, a nie będzie spełniało tylko swojej podstawowej funkcji.