Producent bram Rakstal

Specjalizujemy się w realizacjach bram przesuwnych i bram skrzydłowych. W naszym portfolio znajdują się bramy dla lotnisk, fabryk, stadionów i gospodarstw rolnych o świetle wjazdu przekraczającym 20 metrów. Dzięki posiadanemu doświadczeniu gwarantujemy, że znajdziemy  najlepsze rozwiązanie pod względem ekonomicznym i technicznym.

Pon-pt: 7:00 do 15:00; 32-015 Kłaj; Stanisławice 266; Polska +(48)12-284-01-05 +48-602-470-870 biuro@rakstal.pl

Ogrodzenie panelowe

Ogrodzenie panelowe zyskuje coraz więcej zwolenników wśród budujących domy i wypiera tradycyjne ogrodzenie z siatki, które przez lata królowało w naszym kraju jako najtańszy i najpraktyczniejszy sposób grodzenia terenu wokół domu. Producenci ogrodzeń panelowych oraz samych paneli prześcigają się w tworzeniu coraz to innych wzorów wypełnień, od tych prostych, tradycyjnych, bez zbędnych zdobień, aż po panele zdobione, imitowane na ogrodzenia kute.
Wybór jest naprawdę spory i nawet decydując się na gotowe ogrodzenie panelowe nie trzeba rezygnować z możliwości spersonalizowania i stworzenia unikalnego ogrodzenia.

ogrodzenie panelowe

Jak tego dokonać?

Poza tym, że panele mają różne wzory, mają również różne kształty (półokrągłe, proste). Możemy również wybrać różne rodzaje grotów oraz oczywiście dobrać kolor naszego ogrodzenia, który będzie pasował do stolarki okiennej czy też koloru dachu. Jeśli wśród gotowych kolorów, które oferuje producent nie ma interesującego nas koloru, producenci ogrodzeń dają również możliwość zamówienia dowolnego z palety RAL. Oczywiście musimy się liczyć z kosztami takiej decyzji, ale możliwość istnieje i warto o niej wiedzieć.
Przewagą ogrodzenia panelowego nad ogrodzeniem z siatki jest również to, iż tymi samymi panelami z których zrobione są przęsła ogrodzenia możemy również wypełnić bramę. Część klientów ceni sobie takie rozwiązanie, głównie ze względu na harmonię w wyglądzie ogrodzenia oraz ze względu na to, iż jest to zdecydowanie tańsze rozwiązanie niż zamawianie bramy oraz furtek osobno.

Dlaczego warto wybrać ogrodzenie panelowe, a nie ogrodzenie z siatki?
Oczywiście biorąc pod uwagę tylko względy finansowe, ogrodzenie panelowe będzie zdecydowanie droższe od tzw. „siatki”, ale warto oprócz ceny wziąć pod uwagę kilka innych ważnych rzeczy.
Przewagą paneli jest:

  • łatwiejszy montaż (można je bez większego problemu samemu zamontować);
  • większa wytrzymałość (druty do ogrodzeń panelowych są grubsze niż te wykorzystywane do produkcji siatki);
  • sztywność konstrukcji (mniejsza możliwość odkształcenia paneli niż siatki);
  • możliwość estetycznego grodzenia terenów o różnych kątach nachylenia (panele mogą się znajdować na różnych poziomach przy zachowaniu miłego dla oka wyglądu);
  • bezpieczeństwo (większa sztywność oraz grubość drutów sprawia, iż trudniej jest uszkodzić intruzom ogrodzenie panelowe niż ogrodzenie z siatki);

Decydując się na ogrodzenie warto samodzielnie zastanowić się nad rozwiązaniem, które jest dla nas najlepsze. Warto dostosować ogrodzenie nie tylko do charakteru i wyglądu domu, ale również i do otaczających naszą posesję ogrodzeń sąsiadów.