Producent bram Rakstal

Specjalizujemy się w realizacjach bram przesuwnych i bram skrzydłowych. W naszym portfolio znajdują się bramy dla lotnisk, fabryk, stadionów i gospodarstw rolnych o świetle wjazdu przekraczającym 20 metrów. Dzięki posiadanemu doświadczeniu gwarantujemy, że znajdziemy  najlepsze rozwiązanie pod względem ekonomicznym i technicznym.

Pon-pt: 7:00 do 15:00; 32-015 Kłaj; Stanisławice 266; Polska +(48)12-284-01-05 +48-602-470-870 biuro@rakstal.pl
Bramy i ogrodzenie czekoladowobrązowe

Ogrodzenie wizytówką naszego domu

Ogrodzenie domu – o co tak naprawdę chodzi
Podróżując po naszym kraju można odnieść wrażenie, że ogrodzenie domu i jego wygląd nie jest ważne, a tym bardziej nie jest czymś na co zwracamy dużą uwagę. Oczywiście można powiedzieć, że od jakiegoś czasu się to zmienia i istnieje grupa ludzi dla których spójność ogrodzenia z domem jest istotna i Ci ludzie zauważają, że jego wygląd może albo oszpecić nasz dom, albo go upiększyć i ukryć pewne mankamenty w jego wyglądzie. Niestety część osób z tych zwracających uwagę na ogrodzenie buduje u siebie ogrodzenia klinkierowe, na dodatek montując jako wypełnienie takiego ogrodzenia kute panele z marketu (które z kutym ogrodzeniem nie mają wiele wspólnego, ale tym tematem niech zajmą się firmy produkujące prawdziwe kute ogrodzenia).

Dlaczego ignorujemy ogrodzenie?

Winy przede wszystkim trzeba szukać w już na etapie wyboru projektu naszego wymarzonego domu. W Polsce większość osób kupuje gotowe projekty domów, minimalnie je dostosowując do swoich potrzeb (bo oczywiście takie zmiany kosztują i to słono). A czego nie ma w takim projekcie? Oczywiście projektu ogrodzenia otaczającego nasz dom. Więc żeby stworzyć pasujące ogrodzenie musielibyśmy się udać do architekta i zamówić osobny projekt. Na to oczywiście już przeważnie nie ma pieniędzy w kieszeni inwestora i sam „projektuje” sobie ogrodzenie, często nie mając o tym pojęcia, pomysłu, a nawet talentu. I co z tego wychodzi? Ogrodzenie często za wysokie, za masywne, niepasujące do architektury domu – jednym słowem brzydkie. Do tego zdarza się, że ekipa wykonująca nam ogrodzenie nie zrobi tego zgodnie z naszymi wyobrażeniami i o koszmar nie trudno.

Co możemy zrobić? Należy zainwestować i zlecić zaprojektowanie naszego ogrodzenia profesjonalistom. Trzeba pamiętać, że niejednokrotnie to nasze ogrodzenie panelowe, betonowe czy inne będzie otaczało nasz dom przez wiele lat i poza przemalowaniem przęseł czy też impregnacją kamienia czy to klinkieru nie będziemy mogli (a raczej będzie nam szkoda pieniędzy) nic z nim zrobić. Dlatego warto zainwestować w ogrodzenie naszego domu tak, aby stało się ono naszą wizytówką, a nie koszmarem.